Zážitkový areál Bukovanský mlýn

bukovanskymlyn

Zážitkový areál Bukovanský mlýn stojí na vrcholu kopce mezi obcemi Bukovany a Ostrovánky. Dominantou celého areálu je rozledna ve stylu větrného mlýna, která je vysoká 15 m, a je z ní krásný výhled do okolní krajiny. Nyní v rozhledně naleznete expozici kuchyně 1. pol. 20. stol., prodejní výstava užitné keramiky, vyhlídková terasa (denně od 10 hod.).

Bukovanský mlýn turistickým cílem pro všechny. Své si zde najdou rodiny s dětmi, cyklisté i milovnicí vína či dobrého jídla. Jedná se jedinečné místo, které každoročně přitahuje tisíce návštěvníků, jenž navštěvují areál opakovaně.

Součástí areálu je hotel Bukovanský mlýn ***, který nabízí ubytování ve stylových slováckých chalupách, nebo nad mlynářskou restaurací. Ve stylové Mlynářské restauraci  můžete ochutnat krajové slovácké speciality připravené z tradičních surovin. V letním období je otevřena i zahradní restaurace s dětským hřištěm, kde si můžete dát např. nějaké dobroty z grilu.

Zahrát si můžete i  minigolf, který je u nás zasazen do krásného prostředí na upravené terasovité zahradě s odpočinkovými místy i prostorem na hry dětí. Pro děti jsou navíc dráhy označeny zvířátky pro větší zábavu celé rodiny. Lze pronajat celé sportoviště pro předem objednané skupiny.

V letním období můžete využít i lukostřelby pro děti i dospělé.

V určité časy je možné se povozit i na ponících či konících.

Navštívit s dětmi můžete i kontaktní kozí a ovčí výběh, kde si děti mohou nakrmit či pohladit ovečky a kozy.

V letní sezonu si můžete vyzkoušet obléct krásné kroje z kyjovska a udělat si krásnou fotečku, která Vám bude sloužit jako příjemná upomínka.

Před návštěvou se určitě podívejte na stránky Bukovanského mlýna , vždy mají uvedené, když jsou nějaká omezení, a naleznete tam i aktuální informace.

[kkstarratings]